Parfüm Kullanmanın Püf Noktaları

Koku Nasıl Seçilir ?

Yaşa göre parfüm seçimi; genç yaştakiler sabun kokulu parfümleri, pudra kokulu parfümleri, çiçek ve meyve kokularını tercih etmelidirler. Orta yaştan itibaren eski kokularına devam etmelerine paralel olarak seçecekleri yeni kokular dah çok çiçek ve baharatlı kokular olmalıdır.

Günün saatine göre parfüm seçimi; gündüzleri genellikle daha hafif kokular, çiçek ve meyve kokuları tercih edilir akşam saatlerinde ise daha iddialı ve çarpıcı  kokular tercih edilir.  Her mevsim için ayrı ve yıllık bir öneri sunuyoruz. En fazla üç koku deneyin (burnunuz üçten fazlasını ayıramayacaktır) mutlaka cildinizde deneyiniz. Denediğiniz kokuyu, belirli aralıklarla koklayarak cildinizde en hoş kalanını seçiniz. Her kişinin kendine özel bir parmak izi, ses tonu, göz irisi yapısı olduğu gibi birde özel kokusu vardır. Bu koku genlerimizde şekil bulur. Cildimizin yapısındaki ter bezlerinin, yağ bezlerinin yapısı  sıkılığı ve salgılarının özellikleri  hep genlerimiz ile belirlenir. Genetik faktörler dışında beslenme alışkanlıklarımız  yediğimiz besinler, içtiğimiz su bulunduğumuz ortamdaki havanın yapısı ve temizliği doğal kokumuzu etkiler. Parfümlerin düzenli buharlaşması için el bileğine nabız alınan bölgelere boyundan  kulağa kadar olan yüzeylere, gögüs bölgesine  ve diz arkası bölgelere sıkılması uygundur.

Akşam saatlerinde kullanılması önerilen parfümler;

Erkek Parfümleri; HE ZEUS, ANGELO, JOKEY, PIE, ROCCA MAN, TAÇ MAN, LACOS, BOOSY,SUNDAY MAN, RUSTIC MAN, BORIS BLUE  

Bayan Parfümleri; RUSTIC, INANSIO, SENIORA, DANTELE INDO, LA PARISIENNE, EDENIA, CASHMER, GOTIC, POETE, CHANIA 5, ANGELITA,CANDY, WILL

Sayfayı Yazdır